2. kategória: STREDNÁ ÚČINNOSŤ (jedna účinná látka)

Do tejto skupiny patrí iba jeden prípravok, a to Flebaven 500 mg balenie 90 tabliet. Tento prípravok obsahuje len jednu molekulu, a to diozmín. Medzinárodné autority hodnotia samotné použitie jednej molekuly slabšie ako kombináciu 2 molekúl (diozmín a hesperidín) – udeľujú mu slabšie odporúčania a nižšiu kvalitu dôkazov. Kombinované prípravky v prvej kategórii – Devenal a Detralex – sú na chronickú žilovú nedostatočnosť hodnotené ako účinnejšie.

3

Flebaven 500 mg  balenie 90 tabliet

Účinnosť:
Cena za balenie: 17,7 EURCeny prípravkov sme zistili na základe údajov z online lekární Benulekaren.sk, Pilulka.sk, Mojalekaren.sk. za január 2021 a následne sme vytvorili ich priemer.
Cena za dennú dávku: 0,39 EURNa posúdenie cenovej efektivity slúži cena dennej dávky v eurách. Tá sa vypočíta na základe pomeru medzi celkovou cenou balenia (EUR) a počtom dní užívania prípravku. Počet dní užívania je stanovený na základe udržiavacej dávky podľa SPC.
Balenie vystačí na: 45 dni (1,5 mesiaca)

Na rozdiel od liekov z kategórie 1 (Devenal a Detralex), ktoré sa umiestnili lepšie, Flebaven obsahuje len diozmín. Podľa medzinárodných odborných odporúčaní nie je samotná táto molekula natoľko účinná ako jej kombinácia s hesperidínom. Má slabšie odborné odporúčania a nižšiu kvalitu dôkazov.

  • mikronizovaná forma účinnej látky
  • obsahuje len diozmín bez kombinácie s hesperidínom