1. kategória: NAJVYŠŠIA ÚČINNOSŤ (kombinácia dvoch účinných látok)

Víťazom tejto kategórie sa stal Devenal 180 tabliet. Devenal obsahuje najúčinnejšiu kombináciu látok diozmín a hesperidín. Tieto dve látky obsahuje aj najbližší konkurent – Detralex. Devenal však ponúka pacientom jednu nepopierateľnú výhodu a tou je lepšia cena. Pri prepočte na dennú dávku je cena balenia so 180 tabletkami nižšia až o 30 %. Vzhľadom na to, že prípravky na žily je nutné užívať dlhodobo, je cena pre motiváciu pacienta a správne dávkovanie a užívanie kľúčová.

Pretože na základe zdokumentovanej účinnosti odporúčame vyberať prípravky len z kategórie dvojzložkových mikronizovaných flavonoidov, Devenal 180 tabliet je i celkovým víťazom a teda najvhodnejšou voľbou medzi prípravky na žilovú nedostatočnosť. Pozrite sa podrobnejšie na to ako sme hodnotili.

Devenal 500 mg  balenie 180 tabliet

Účinnosť:
Cena za balenie: 30,2 EURCeny prípravkov sme zistili na základe údajov z online lekární Benulekaren.sk, Pilulka.sk, Mojalekaren.sk. za január 2021 a následne sme vytvorili ich priemer.
Cena za dennú dávku: 0,34 EURNa posúdenie cenovej efektivity slúži cena dennej dávky v eurách. Tá sa vypočíta na základe pomeru medzi celkovou cenou balenia (EUR) a počtom dní užívania prípravku. Počet dní užívania je stanovený na základe udržiavacej dávky podľa SPC.
Balenie vystačí na: 90 dni (3 mesiace)

Podľa medzinárodných odborných odporúčaní obsahuje Devenal najúčinnejšiu kombináciu látok. Tie sú navyše upravené metódou mikronizácie, ktorá zaisťuje ich lepšiu využiteľnosť v organizme. Nespornou výhodou je cena za dennú dávku, ktorá je najnižšia v kategórii a motivuje tak pacienta, aby prípravok užíval správne a dlhodobo.

  • najúčinnejšia kombinácia látok diozmín a hesperidín
  • účinná látka v mikronizovanej forme
  • balenie 60 i 180 tabliet bez lekárskeho predpisu
  • na dennú dávku cenovo výhodnejšie ako Detralex
2

Detralex 500 mg  balenie 60 tabliet

Účinnosť:
Cena za balenie: 15,0 EURCeny prípravkov sme zistili na základe údajov z online lekární Benulekaren.sk, Pilulka.sk, Mojalekaren.sk. za január 2021 a následne sme vytvorili ich priemer.
Cena za dennú dávku: 0,50 EURNa posúdenie cenovej efektivity slúži cena dennej dávky v eurách. Tá sa vypočíta na základe pomeru medzi celkovou cenou balenia (EUR) a počtom dní užívania prípravku. Počet dní užívania je stanovený na základe udržiavacej dávky podľa SPC.
Balenie vystačí na: 30 dni (1 mesiac)

Podľa medzinárodných odborných odporúčaní obsahuje Detralex najúčinnejšiu kombináciu látok diozmín a hesperidín v mikronizovanej forme. Zložením je teda prakticky rovnaký ako víťaz kategórie, Devenal. Nevýhodou a jediným rozdielom je vyššia cena v porovnaní s víťazom a dostupnosť len malého balenia na 1 mesiac (ako voľnopredajný liek).

  • najúčinnejšia kombinácia látok diozmín a hesperidín
  • účinná látka v mikronizovanej forme
  • tradičný výrobca, dlho na trhu
  • bez lekárskeho predpisu len balenie 60 tabliet
  • vyššia cena za dennú dávku